آخرین اخبار سرویس

 • امانت گرفتن کتاب

  فرهنگ‌شهر

  امانت گرفتن کتاب

  امانت در فرهنگ لغت به معنای پاسداری، حفاظت، امنیت، امان، مواظبت، مراقبت، رازداری، نگهداری آسایش و آرامش روح است.

 • آغاز به کار اولین فروشگاه کشتارگاه در تبریز

  آغاز به کار اولین فروشگاه کشتارگاه در تبریز

  مدیرعامل کشتارگاه تبریز از راه اندازی فروشگاه گوشت در شهر تبریز خبر داد.

 • ترافیک و حریم امنیتی آن ( ۲)

  فرهنگ‌شهر؛

  ترافیک و حریم امنیتی آن ( ۲)

  آگاهی به حقوق و قوانینی که مربوط به عبور و مرور است و رعایت آن امنیت و آرامش را به دنبال دارد.

 • کشتارگاه تبریز می‌تواند در کل کشور الگو باشد

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

  کشتارگاه تبریز می‌تواند در کل کشور الگو باشد

  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات و امور انجام یافته در کشتارگاه تبریز شایان تقدیر بوده و نقش تاثیر گذاری در تامین امنیت غذایی مردم داشته است که امیدواریم با تداوم آن به عنوان یک الگو و پیروی دیگر مجموعه های تولیدی گوشت شاهد موفقیت های روز افزون در این عرصه باشیم.

 • ترافیک و حریم امنیت آن (۱)

  فرهنگ‌شهر

  ترافیک و حریم امنیت آن (۱)

  آگاهی به حقوق و قوانینی که مربوط به عبور و مرور است و رعایت آن امنیت و آرامش را به دنبال دارد. قوانینی که می بینید و می خوانید بخشی از مهم ترین حقوق عابران پیاده است که خودروها، دوچرخه سواران موتورسواران و راکبان هر وسیله نقلیه‌ای باید آن را رعایت کنند و به این ترتیب به عابران پیاده احترام بگذارند.

 • راهکارهای کاربردی اصلاح الگوی مصرف انرژی

  فرهنگ‌شهر؛

  راهکارهای کاربردی اصلاح الگوی مصرف انرژی

  فرهنگ‌اصلاح الگوی مصرف، شاید دقیق ترین عبارتی باشد که برای استفاده بهینه از تمامی امکانات مادی و معنوی می توان به کار برد. استفاده‌ی بهینه از امکانات، علاوه بر صرفه جویی اقتصادی در آن، شامل اصلاح روش مصرف نیز می‌شود.

 • اصلاح الگوی مصرف

  فرهنگ‌شهر؛

  اصلاح الگوی مصرف

  شاید به دلیل وضوح معنا، برای کمتر کسی این سؤال ایجاد شده باشد که معنای اصلاح الگوی مصرف‌ها چیست؟ احتمالا بارزترین شاخصه‌ی این عنوان، صرفه جویی و پرهیز از اسراف باشد.

 • کار داوطلبانه، سازمان‌های مردم‌نهاد

  فرهنگ‌شهر؛

  کار داوطلبانه، سازمان‌های مردم‌نهاد

  سازمان‌های مردم نهاد و یا (NGO)ها سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل، غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که برای انجام فعالیت بایط با گرایش فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، بشردوستانه و بر اساس قانونمندی و اساسنامه مدون، رعایت چارچوب قوانین موضوعه کشور و مفاد آیین نامه های اجرایی آن فعالیت می‌کند.

 • کار داوطلبانه

  فرهنگ‌شهر؛

  کار داوطلبانه

  در زندگی اجتماعی نیاز افراد به یکدیگر اجتناب ناپذیر است. هیچ کس به تنهایی نمی تواند نیازهای خود را در جامعه برطرف سازد، در نتیجه برای سهولت بخشیدن به رفع نیازهای افراد همکاری و تعاون ضرورت پیدا می‌کند

 • کتاب‌فروشی محله‌ای

  فرهنگ‌شهر؛

  کتاب‌فروشی محله‌ای

  در گذشته کتاب فروشی‌های محلی و کوچک پاتوق اهالی کتاب و نویسندگان و روشنفکران بوده‌اند، امروزه هم شاید بتوان در گوشه‌کنار شهر این کتاب فروشی‌ها را پیدا کرد.

 • بازی‌های بومی و محلی

  فرهنگ‌شهر؛

  بازی‌های بومی و محلی

  بازی‌های بومی به بازی‌هایی اطلاق می‌شود که در منطقه یا محله خاصی اجرا شوند، در بازی‌های محلی وسعت تحت پوشش بازی بیشتر شده و اختصاص به استان با استان‌هایی دارد که دارای وجوهاتی مشترک مانند آب و هوا، زبان و ... باشد.

 • نظم در مدیریت زمان

  فرهنگ‌شهر

  نظم در مدیریت زمان

  بهترین و کاربردی‌ترین تعریف نظم و انضباط شخصی، انجام مهم‌ترین کار به بهترین شکل ممکن در زمان مشخص شده است.

 • شهروند مسئولیت‌پذیر

  فرهنگ‌شهر؛

  شهروند مسئولیت‌پذیر

  آشنایی با حقوق و مسئولیت‌های شهروندی شرط نخست مسئولیت‌پذیری شهروند و از وظایف اصلی او هست. هر شهروندی که نسبت به شهر خود احساس مسئولیت کند در واقع به حقوق خود و دیگران احترام می‌گذارد و دیگران او را فردی قابل اعتماد می‌دانند.

 • استفاده بی‌رویه از فضای مجازی با بدن ما چه می‌کند؟

  فرهنگ‌شهر؛

  استفاده بی‌رویه از فضای مجازی با بدن ما چه می‌کند؟

  اگر به دنبال زندگی زیبا و سالم هستید بهتر است از آسیب‌های اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و موبایل و قربانیان این حوزه مطلع شوید.

 • شرایط یک مطالعه خوب

  فرهنگ‌شهر

  شرایط یک مطالعه خوب

  شرایط مطالعه، مواردی هستند که با دانستن، به کارگیری و یا فراهم نمودن آنها می توان مطالعه‌ای مفیدتر و با بازدهی بالاتر داشت.

 • محیط زیست، آلودگی بصری

  فرهنگ‌شهر

  محیط زیست، آلودگی بصری

  آلودگی بصری ازجمله آلودگی های مهم در سطح شهرها می‌باشد که تاکنون کمتر بدان پرداخته شده و تبعات منفی آن چندان تبیین نشده است.

 • رفتار با معلولین(۲)

  فرهنگ‌شهر

  رفتار با معلولین(۲)

  در زندگی هر فردی معلولیتی نهفته است. پیری و دوران کهولت، حوادث و بسیاری از وقایع ممکن است در سرکار، خیابان، حتی منزل برای ما رخ دهد و ما را دچار معلولیت کند. ولی آیا با معلول شدن و نقص عضو باید با گوشه‌ای رفت و عزلت برگزید یا این که دوباره چرخ زندگی را به حرکت درآورد؟