دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
کد خبر71491

معرفی هویت بومی، ملی و تاریخی تبریز در اولویت برنامه های فرهنگی سال ۱۴۰۰

حمیدی

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز، نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سال حفظ و احیای هویت تاریخی و فرهنگی تبریز تبریز از سوی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز را فرصتی ارزشمند جهت معرفی پیشینه فرهنگی و تاریخی شهر تبریز و هویت بومی مذهبی، ملی و فرهنگی شهروندان تبریز عنوان کرد.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در نشست مدیران فرهنگی شهرداری تبریز که با حضور معاونان فرهنگی مناطق و مدیران ستادی معاونت برگزار شد اولویتها و رویکردهای فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز برای سال جدید تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی با اشاره به اولویت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز اظهار داشت: توجه ویژه به هویت مذهبی، فرهنگی، تاریخی، ملی و محلی شهروندان و مخاطبان، ارتقاء سلامت شهروندی و توسعه فرهنگ شهروندی پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، توسعه ورزشهای همگانی و تولیدات فرهنگی متناسب با شرایط کرونا  در رأس برنامه‌های حوزه معاونت فرهنگی شهرداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه  فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است افزود: در برنامه‌های سال آینده نیز آموزش شهروندی به عنوان مهم‌ترین رسالت معاونت فرهنگی واجتماعی به صورت پر رنگ دیده شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز احیای هویت دینی و تحقق جایگاه واقعی تبریز به عنوان اولین پایتخت جهان تشیع و تدوین راه کارهای عملی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ را از وظایف مدیران و فعالان در این حوزه از شهرداری تبریز عنوان کرد.

وی با اشاره به بحث انتخابات ریاست جمهوری و خصوصا انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اذعان داشت؛ با وجود رغبت و تمایل برای انتخاب نمایندگان شایسته و پرتوان، رویکرد کاری، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز در این باره عدم گرایش به لیست، گروه و یا فرد خاصی می باشد و تلاش داریم طبق سنوات قبل ،با بی طرفی کامل، فضاسازی و اطلاع رسانی وسیع  و همه جانبه ای داشته باشیم  تا زمینه حضور گسترده همشهریان عزیز را در این عرصه خطیر و مهم فراهم نماییم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 15 =