چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
کد خبر71160

شهردار منطقه ۳ تبریز:
فاز اول پارک باغشمال اردیبهشت آینده به بهره برداری می رسد

طالب نژاد

شهردار منطقه ۳ تبریز با بیان اینکه فاز ۱ پارک باغشمال تبریز اردیبهشت سال آینده به بهره برداری می رسد، گفت: ۶۰ درصد سهم منطقه در طرح کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه اجرا شده است.

به گزارش شهریار، داود طالب نژاد در تشریح عملکرد شهرداری منطقه ۳ تبریز در حوزه فضای سبز اظهار کرد: در راستای سیاست توسعه فضای سبز شهری تبریز، فضای دو هزار متر مربعی خیابان ۱۵ خرداد را که کاربری مسکونی داشت، با هزینه ای بالغ بر سه میلیارد تومان تملک و تبدیل به فضای سبز و پارک کردیم.

او ادامه داد: در این راستا به دنبال تملک یک قطعه ۱۲۰۰ متری در مابین خیابان رضانژاد و سیدلر که ۷۰ درصد کاربری مسکونی دارد، هستیم تا این قطعه را هم با تغییر کاربری، به فضای سبز تبدیل کنیم. همچنین میدان تیر سابق که ۵۸ هکتار مساحت دارد، ۴۰ درصد آن تبدیل به فضای سبز خواهد شد.

شهردار منطقه ۳ تبریز در خصوص آخرین وضعیت پارک سفیر امید، عنوان کرد: کار احداث این پارک که ۱۲ هزار متر مربع مساحت دارد، مراحل پایانی خود را سپری می کند و تلاش می کنیم تا ۲۵ اسفند که روز شهردار است، این پارک را به مرحله بهره برداری برسانیم. همچنین پارک جنگلی شهید تجلایی که پنج هزار و ۵۰۰ متر مساحت دارد، کار احداث آن شروع شده و سال آینده به بهره برداری می رسد.

او افزود: با تغییر کاربری پادگان های قبلی که مساحت ۱۰ هکتاری دارد، این مجموعه تبدیل به پارک فرهنگی باغشمال می شود که هم اکنون زیرساخت های آن اعم از شبکه فاضلاب، گاز، آب شرب و آب خام ایجاد شده و اردیبهشت سال آینده فاز ۱ آن به بهره برداری خواهد رسید.

طالب نژاد در خصوص اقدامات این منطقه در ارتباط با طرح کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه گفت: در این راستا ۶۰ درصد سهم منطقه اجرا شده که بیش از ۹۰ درصد از این درخت و درختچه های کاشته شده، موفقیت آمیز بوده است. شهرداری منطقه ۳، دومین منطقه بزرگ بافت فرسوده و ۴۰ ساله داخل شهر تبریز است و در این راستا تلاش کرده ایم به رغم فضای کمتر، فضای سبز منطقه را احیا کنیم.

او ادامه داد: در راستای ایجاد کمربند سبز تبریز در حاشیه اتوبان شهید کسایی و در فضای پشت ترمینال، یک پارک به مساحت ۲۰ هزار متر مربع ایجاد کرده ایم و در حاشیه این اتوبان نیز توجه جدی به ایجاد فضای سبز داشته ایم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 6 =