سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
کد خبر71129

نخاله‌های ساختمانی اطراف تبریز پاکسازی می‌شود

نخاله

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز گفت: طرح پاکسازی نخاله‌های ساختمانی جاده‌ها و معابر اطراف این کلانشهر اجرا می‌شود.

به گزارش شهریار، علیرضا اصغری  افزود: با توجه به قرار گرفتن در آستانه سال جدید و لزوم پاکسازی و زیباسازی شهر در استقبال از عید نوروز، این طرح در جاده‌ها و مسیل‌های پیرامون تبریز اجرا می شود.

وی اظهار کرد: با وجود نظارت مکرر از سوی تیم‌های بازرسی مناطق مختلف شهرداری و سازمان مدیریت پسماند،  همواره رهاسازی و تخلیه نخاله‌های ساختمانی در جاده‌های اطراف کلانشهر تبریز و محلات حاشیه‌ای انجام می شود که این موضوع موجب ایجاد ناهنجاری‌های بصری در این مناطق شده و منظر شهری را مختل می کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز گفت: این طرح از پایان هفته دوم اسفند با استفاده از ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند و مناطق دهگانه شهرداری تبریز اجرایی می شود.

اصغری ادامه داد: روزانه بیش از سه هزار و ۵٠٠ تن نخاله ساختمانی در این کلانشهر تولید می شود که بخش عمده‌ای از آن در ۲ نخاله‌گاه مجاز در جاده باباباغی و مایان تخلیه می شود.

وی خاطرنشان کرد : با عنایت به گسترش کلانشهر تبریز از ضلع شرقی آن و افزایش ساخت و ساز در این مناطق، نخاله‌گاه‌های مجاز در این محدوده ایجاد خواهد شد که در صورت آغاز به کار آنها، زوائد بصری و تخلیه غیرمجاز نخاله‌های ساختمانی در حاشیه شهر کمتر خواهد شد.

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 1 =