یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
کد خبر71027

شهروند محوری اولویت پروژه‌های فرهنگی و توسعه‌ای شهرداری منطقه ۷ تبریز

شهروند محوری اولویت پروژه های فرهنگی و توسعه ای شهرداری منطقه 7 تبریز

شهردار منطقه ۷ تبریز بر اهمیت و جایگاه تمامی اقشار جامعه در پروژه های فرهنگی و توسعه ای شهرداری منطقه هفت تاکید کرد و گفت: این رویکرد در سه سال اخیر بیش از گذشته بهبود و توسعه یافته است.

به گزارش شهریار، محمد علی سلیمی در گفتگو با  شهریار در جلسه خبری با اشاره به توجه شهرداری این منطقه بر شهروند محور بودن پروژه های فرهنگی و رفاهی و خدماتی گفت: طی سه سال  اخیر پارک های مختلفی در این منطقه احداث شده اند که در تمامی آنها برای سهولت استفاده و حضور تمامی شهروندان از کودکان تا افراد مسن یا دارای معلولیت در نظر گرفته شده و مسیرها به صورت رمپ کار شده اند.

وی همچنین از کاهش میزان بهره گیری از پله در این پروژه ها خبر داد و اظهار داشت: پارک های کوهستان، یاسمن در کوی مختاروند، خانواده و شهدای حرم از جمله پارک هایی هستند که در سه سال اخیر احداث شده و میزان پله های کار شده در آنها به صورت حداقل بوده و در کنار پله گذاری از رمپ نیز استفاده شده است.

سلیمی در ادامه سخنان خود پارک ترافیک را از جمله فضاهای شهری عنوان کرد که به فرهنگسازی و آموزش برای کودکان اختصاص یافته است.

شهردار منطقه هفت توسعه فضاهای شهری برای کودکان را از دیگر اهداف این شهرداری اعلام کرد و افزود: در پارک ترافیک با ایجاد المان و تابلوها در راستای آموزش و فرهنگسازی به همراه فضای بازی زمینه یادگیری و آشنایی با مفاهیم ترافیکی را برای کودکان فراهم آورده است.

سلیمی همچنین از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای شهر دوستدار کودک را ایجاد فضاهای فرهنگی و آموزشی در فرهنگسراها برای کودکان و ایجاد اتاق بازی برای آنها عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 13 =