شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
کد خبر70292

شهردار تبریز:
شهرداری تبریز برای تکمیل سامانه شفافیت مصمم است

ایرج شهین باهر

شهردار تبریز از عزم جدی شهرداری تبریز برای تکمیل سامانه شفافیت خبر داد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در جلسه بررسی آخرین وضعیت سامانه شفافیت گفت: بحث شفاف سازی و مبارزه با فساد از اولویت های اساسی  این دوره از مدیریت شهری است و در این راستا برای استقرار سامانه شفافیت اهتمام و تلاش های بسیاری صورت گرفته است.

او با تاکید بر اینکه سامانه شفافیت اقدام بسیار مهمی است اظهار داشت: خوشحالیم بحث شفاف سازی از ابتدای این دوره مطرح شد و امروز می توانیم سامانه شفافیت را برای رونمایی در آینده نزدیک آماده کنیم.

شهردار تبریز با بیان اینکه اطلاعات و اقدامات شهرداری نباید تنها در ذهن افراد بایگانی شود، افزود: ما تلاش کردیم اقدامی ماندگار و تاثیرگذار در حوزه شفاف سازی امور انجام دهیم. با راه اندازی این سیستم از وضعیت سنتی خارج و تمام موضوعات به صورت هوشمند ثبت و شفاف سازی می شود.

ایرج شهین باهر با قدردانی از کمیسیون تحقیق و نظارت شورای اسلامی شهر تبریز گفت: کمیسیون با پیگیری مستمر ما را از روزمرگی خارج کرد و باعث شد موضوعی مانند راه اندازی سامانه شفافیت به سرعت تکمیل شود.

او با بیان اینکه تمام امور شهرداری باید ثبت شود گفت: در سامانه شفافیت اطلاعاتی همچون اطلاعات مربوط به املاک و مستغلات، ماشین آلات، پرونده های حقوقی، مباحث مالی و برخی اطلاعات دیگر ثبت می شود که این در نهایت یه نفع شهرداری است و ثبت و ساماندهی آنها از تحمیل میلیاردها تومان ضرر به مجموعه جلوگیری می کند.

ایرج شهین باهر بازخورد مثبت فعالیت سامانه شفافیت را متوجه  مدیران دانست و گفت: قطعا با وجود رویه مشخص و سیستم شفاف، فشار کاری خود مدیران شهری کاهش پیدا خواهد کرد. چرا که امروزه بیشترین درگیری مدیران شهرداری ناشی از همین موضوعات است.

شهردار تبریز تصریح کرد: اراده لازم برای اجرا و تکمیل سامانه شفافیت در مجموعه شهرداری وجود دارد و قطعا این سامانه در سریع ترین زمان ممکن تکمیل و رونمایی می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =