جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
کد خبر70267

با حضور شهردار تبریز صورت گرفت:
بهره‌برداری از سومین گلخانه تفرجگاه عون‌بن‌علی/گلخانه شیشه‌ای در مجموعه ربع‌رشیدی احداث می‌شود

شهردار

سومین گلخانه مجموعه گردشگری عون‌بن‌علی به متراژ 450 مترمربع، با حضور شهردار تبریز و مدیران این مجموعه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر در این بازدید گفت: در راستای کاهش هزینه‌های جاری و نیز تولید محصولات مورد نیاز شهرداری تبریز و ارتقاء کیفی تولیدات گل و گیاه، سومین گلخانه مجموعه عون‌بن‌علی به بهره‌برداری رسید تا شاهد خودکفایی در این حوزه باشیم.

او افزود: مجموعه عون‌بن‌علی خاک و اقلیم منحصربه‌فردی دارد و از این رو احداث گلخانه‌های شهرداری علاوه بر ایجاد امکان کار مطالعاتی و تحقیقاتی در حوزه گل و گیاه، امکان شناسایی گونه‌های سازگار با خاک و اقلیم این منطقه را نیز فراهم می‌سازد که بازدهی بهتری نیز دارد.

شهردار تبریز با اشاره به احداث گلخانه‌های شیشه‌ای در آینده‌ای نزدیک در مجموعه ربع‌رشیدی اعلام کرد: احداث گلخانه‌های شیشه‌ای در مجموعه باغ ربع‌رشیدی علاوه بر ارتقا سطح کیفی تولیدات گل و گیاه مورد نیاز شهرداری و کاهش هزینه‌های جاری، می‌تواند به فضایی رفاهی، فرهنگی و تفریحی نیز تبدیل شود.

او تصریح کرد: علاوه بر آن احداث گلخانه‌های شیشه‌ای می‌تواند فضایی نشاط‌آور برای شهروندان در فصل سرما تبدیل شود و در کنار آن شهروندان با فعالیت‌های شهرداری و اقدامات آن در حوزه تولید گل و گیاه و توسعه فضای سبز آشنا شوند. 

ایرج شهین‌باهر تأکید کرد: گلخانه‌های شهرداری توسط کارشناسان و متخصصان فضای سبز شهری طراحی و احداث می‌شود که کیفیت بالا و کاهش هزینه‌ها دو ویژگی شاخص تولیدات این مراکز است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =