شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
کد خبر70145

ناوگان اتوبوسرانی تبریز همگام با حفظ محیط زیست

ناوگان اتوبوسرانی همگام با حفظ محیط زیست

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: رسیدن به اهداف توسعه پایدار شهری و بهبود عملکرد زیست محیطی از اولویت های شرکت واحد اتوبوسرانی است.

به گزارش شهریار، ایمان غنی زاده افزود: در راستای حفاظت زیست محیطی تمامی ناوگان شرکت واحد با داشتن معاینه فنی در سطح شهر تردد می کنند و تست های مستمر وضعیت فنی اتوبوس ها در دو بخش اتوبوس های ملکی و خصوصی ادامه دارد.

غنی زاده گفت: ناوگان شرکت  تا قبل شیوع کرونا روزانه بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر سفر خدمت رسانی می کرد که در حال حاضر به حدود  ۳۰۰-۲۵۰ هزار نفر سفر کاهش یافته است و در شرایط همه گیری بیماری کووید ۱۹ روزانه ۷۲۷ دستگاه اتوبوس در شهر تبریز فعال است علاوه بر این در سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۸ دستگاه اتوبوس این ناوگان  نوسازی و بازسازی و به ناوگان اضافه شده اند.

وی تاکید کرد:  با توجه به شرایط بد اقتصادی ناشی از تحریم ها و مشکلات مربوط به خرید اتوبوس نو، کنترل سوخت های دیزلی، هوشمندسازی ناوگان در خطوط برای کنترل ترافیک و سوخت، پایش، ارزیابی و نظارت در حوزه اجرایی و استفاده از  تمام توان و ظرفیت نیروهای متخصص فنی و آزمایشگاه های پیشرفته در شمالغرب کشور از نقاط قوت شرکت برای رعایت کنترل های زیست محیطی است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه می باشد پس ما نیز در جهت بهبود عملکرد زیست محیطی ناوگان و خدمت رسانی به شهروندان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. و علی رغم خدمات دهی به شهروندان تنها ۳% از علت آلودگی هوا مربوط به ناوگان اتوبوسرانی تبریز است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 2 =