سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
کد خبر65068

دبیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی خبر داد:
سه نامگذاری جدید در تبریز در راستای بزرگداشت مفاخر

حاجی زاده

دبیر شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی از تصویب ۳ نامگذاری جدید در تبریز خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه جدید شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی تبریز، عناوین ایستگاه متروی میدان قطب، ایستگاه متروی محققی و ایستگاه بی‌آرتی مسجد حاج احمد اصلاح شد.

به گزارش شهریار، سعید حاجی‌زاده در این باره اظهار داشت: با پیشنهاد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و تصویب شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی، در آستانه روز مشروطه  و در راستای گرامیداشت سران نهضت مشروطه در تبریز، نام ایستگاه متروی میدان قطب  به ایستگاه   «سالار ملی» اصلاح شد
او ادامه داد: دیگر مصوبه شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهردای تبریز،  اصلاح  نام ایستگاه متروی محققی  است که به  ایستگاه «امیرمحققی» اصلاح شده است.
 مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در دیگر پیشنهاد اداره میراث فرهنگی استان به دلیل نزدیکی خانه شیخ محمد خیابانی به ایستگاه بی‌آرتی مسجد حاج احمد مقرر شد که نام این ایستگاه اتوبوس نیز به ایستگاه شیخ محمد خیابانی اصلاح شود.
او تأکید کرد: تمامی نامگذاری‌های معابر و اماکن سطح شهر تبریز بر اساس موقعیت مکانی و مطالعات کارشناسی صورت می‌گیرد

حاجی‌زاده در پایان صحبتهای خود اظهار داشت: مراتب امر برای اصلاح و نصب تابلوهای جدید به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز اعلام شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 11 =