یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
کد خبر64425

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز:
تدفین ۳۵۰ شهید در آرامستان امامیه تبریز/ تنظیف گورستان های متروکه در دستور کار قرار می گیرد

وادی رحمت

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با اشاره به مزار ۳۵۰ شهید در آرامستان امامیه گفت: هماهنگی های لازم برای ساماندهی این گورستان قدیمی صورت گرفته است.

به گزارش شهریار به نقل از مهر، فرخ جلالی یادآور شد: سازمان آرامستان های شهرداری تبریز فقط متولی و مسئول نظارت بر آرامستان‌های دایر در شهر بوده و نظارت بر گورستان‌های متروکه بر عهده مناطق شهرداری است.

مدیر عامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با بیان اینکه شخصیت‌های والایی در گورستان امامیه به خاک سپرده شده‌اند گفت: درحالیکه شهدای مشروطه تا دفاع مقدس و فرزند ستارخان (سردار ملی) در این مجموعه آرام گرفته اند اما وضعیت اسف‌بار و از همه مهم‌تر نادیده گرفته شدن آن موجب از یاد رفتن گورستان تاریخی امامیه در دل شهر شده است.

وی با اشاره به اینکه تنظیف گورستان های متروکه سطح شهر توسط مناطق شهرداری صورت می گیرد تصریح کرد: سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز اقداماتی را در رابطه با جمع آوری علف‌های هرز و تنظیف آرامستان‌های متروکه انجام خواهد داد.

جلالی افزود: با همکاری شهرداری های مناطق دهگانه، در سال ۹۵ درخت‌کاری، نظافت، سم پاشی، روشنایی و رفع مشکل آب از جمله اقداماتی است که در حوزه ساماندهی آرامستان‌های کلانشهر تبریز انجام گرفته اما بعد از گذشت این مدت زمان، نظارت چندانی وجود نداشته است.

وی تاکید کرد: همان گونه که گفته شد طبق برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده است، تنظیف، حذف علف‌های هرز و سم پاشی از جمله اقداماتی است که با همکاری معاونت خدمات شهری شهرداری، در برنامه  آرامستان‌های تبریز قرار گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 7 =