شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
کد خبر64123

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی مطرح کرد:
تملک، مرمت و احیای اماکن تاریخی با مشارکت شهرداری

حمزه زاده.jpg

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: بر اساس تفاهم نامه هایی که با شهرداری تبریز منعقد کردیم، حرکت های خوبی در خصوص تملک، بازسازی، مرمت و احیای بناهای تاریخی انجام گرفته است.

به گزارش شهریار، احد حمزه‌زاده در بازدید جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر و شهردار تبریز از پروژه نیابتی مقبره دوکمال با بیان مطلب فوق افزود: چندین پروژه شاخص گردشگری را با مشارکت شهرداری تبریز آغاز کردیم که یکی از آنها  پروژه مقبره دو کمال در بیلانکوه است که چند سال از آغاز آن می گذرد و امیدواریم با ورود شهرداری عملیات اجرایی آن تسریع یابد.

او ادامه داد: خانه موزه ستارخان، مجموعه ربع رشیدی نیز پروژه ‌هایی هستند که شهرداری تبریز در آنها ورود کرده است و یک پروژه شاخص مشارکتی دیگر که شهرداری عهده دار ساخت آن شده، پروژه مقبره‌الشعرا است که مجموعه‌ای از دستگاه‌ها نیز در آن حضور دارند.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، با اشاره به طرح ماندگاری گردشگر در شهر تبریز خاطرنشان کرد: این مجموعه های فرهنگی و تاریخی در جهت افزایش پتانسیل گردشگری استان تملک، مرمت و احیا می شوند تا بتوانیم طول ماندگاری گردشگر در تبریز را افزایش داده و به یکی از مقاصد سفر گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 4 =