شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
کد خبر62949

گزارش شهریار؛
«مسقف سازی گلزار شهدا»؛ پروژه‌ای ماندگار برای تکریم خانواده‌های شهدا

پروژه مسقف‌سازی گلزار شهدا در وادی رحمت تبریز

«مسقف سازی گلزار شهدای وادی رحمت» یکی از پروژه های ماندگار شهرداری تبریز بوده که در راستای تکریم خانواده های شهدا اجرا می شود.

شهریار تبریز/ محمدرضا علی اشرفی؛ مسقف سازی گلزار شهدای وادی رحمت، یکی از طرح‌های عمرانی شهرداری تبریز در حوزه فرهنگی است که به صورت پروژه فرامنطقه‌ای توسط شهرداری منطقه ۲ اجرا می شود.

این پروژه که در فاز اول به پایان رسیده و به بهره برداری رسیده است در فاز دوم نیز در مساحت ۷هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۸۰میلیارد ریال مراحل پایانی خود را سپری می کند.

این اقدام قبور مطهر شهدا را از باد و باران و برف در امان نگه می دارد و به مکان مناسبی برای برگزاری مراسمات معنوی تبدیل می کند.

تکریم خانواده های شهدا یکی دیگر از اهداف شهرداری تبریز در اجرای این پروژه است که مسقف سازی، دیوارکشی و نرده کشی پیرامون مزار شهدا و دیگر اقدامات اساسی پروژه انجام شده است.

گفتنی است ۱۱۶۰ شهید از شهدای دفاع مقدس، جانباز و مدافع حرم در این قطعه آرمیده اند.

 اجرای سقف کامپوزیت در پروژه فاز ۲ مسقف سازی گلزار شهدا

 شهردار منطقه ۲ در توضیح این پروژه گفت: پروژه فاز ۲ مسقف سازی گلزار شهدا یکی از پروژه های فرامنطقه ای ما بوده که در ۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت و با صرف اعتبار اولیه ۸۰ میلیارد ریالی اجرا می شود.

باقر خوشنواز افزود: نمای سنگی محوطه بیرونی و عملیات نورپردازی محوطه داخلی به منظور جلوه بخشیدن به پروژه و تامین روشنائی آن، به اتمام رسیده است.

وی با عنوان اینکه مرحله تکمیلی پروژه فاز ۲ مسقف سازی گلزار شهدا با اجرای سقف کامپوزیت همچنان تداوم دارد، از اتمام پیاده رو سازی و جدول گذاری پروژه نیز خبر داد.

احداث پله های دسترسی و تکمیل کف سازی پیاده روها

شهردار منطقه ۲ تبریز تصریح کرد: انجام لوله گذاری برای هدایت و جمع آوری آب های حاصل از بارندگی نیز از دیگر فعالیت هایی است که به اتمام رسیده و معاونت فنی و عمرانی این منطقه در حال احداث پله های دسترسی و تکمیل کف سازی پیاده روها است.

وی ادامه داد: این طرح با هدف تکریم مقام شامخ شهیدان گلگون کفن ۸ سال دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای انقلاب اسلامی و در راستای ادای احترام به روح مطهر این عزیزان انجام می شود.

در شهر تبریز که شاهد بارش باران و برف در بیشتر مواقع سال هستیم، ساماندهی گلزار شهدا و مسقف سازی آن بیش از پیش احساس می شد که حالا به همت شهرداری تبریز شاهد اتمام این پروژه مهم در راستای تکریم خانواده های شهدای والامقام هستیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 8 =