پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
کد خبر61182

شهردار تبریز:
زیرساخت‌های شهری برای فصل بارش آماده است

شهردار، لایروبی

شهردار تبریز گفت: شهرداری تبریز در بحث لایروبی کانال ها و آماده سازی برای هدایت آب های سطحی اقدامات لازم را انجام داده است.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر شهردار تبریز امروز با اشاره به آخرین وضعیت لایروبی کانال های شهری، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی بارش های بهاری، معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز با همکاری شهرداری های مناطق از حدود یک ماه قبل فعالیت های مربوط به لایروبی کانال های شهری را آغاز کرده است.

او ادامه داد: در حوزه شهرداری منطقه ۵، لایروبی از پل فلزی هتل مرمر آغاز شده است و تا دوکمال ادامه یافته و اکنون به مهرانه رود رسیده است و تا چند روز آینده به اتمام می رسد. در حوزه شهرداری منطقه ۷ نیز لایروبی در کانال کرجان همچنان ادامه دارد تا آب های این کانال به آجی چای هدایت شود.

ایرج شهین باهر با بیان اینکه شهرداری تبریز در بحث لایروبی کانال ها فراتر از وظایف خود عمل می کند، عنوان کرد: در حوزه شهرداری منطقه ۹، لایروبی جاده باسمنج توسط معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز انجام شده اما بالاتر از این منطقه که خارج از شهر تبریز است، حوزه خدمات دهی شهرداری تبریز محسوب نمی شود.

او افزود: به رغم مکاتباتی که با اداره آب منطقه ای و شهرداری باسمنج داشته ایم، هنوز اقدامی از سوی آنها در خصوص لایروبی کانال های این مسیر انجام نشده است اما با توجه به حساسیت و تاکید بنده، معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز به حوزه لیقوان چایی ورود کرده و اقدام به لایروبی این کانال کرده است.

شهردار تبریز تاکید کرد: چنانچه این کانال ها لایروبی نمی شد، آب انباشت شده در این کانال ها به شهر تبریز سرازیر می شد و داخل شهر را دچار مشکل می کرد که با لحاظ این شرایط و به رغم عدم همکاری دستگاه های ذیربط، شهرداری تبریز اقدام به لایروبی کانال های خارج از شهر نیز کرده است.

او در خصوص میزان احتمال آبگرفتگی معابر و خیابان های تبریز در هنگام بارش های بهاری، یادآور شد: فروردین سال گذشته با وجود بارش های زیاد و سیلابی شدن اغلب شهرها، خوشبختانه وضعیت در شهر تبریز عادی بود و خطر سیل شهر ما را تهدید نکرد. این وضعیت در سایه اقدام بموقع در لایروبی مسیل ها و کانال های شهری اتفاق افتاد و با توجه به اینکه از اواخر سال گذشته لایروبی کانال های شهری بموقع آغاز شده و هم اکنون نیز ادامه دارد، پیش بینی می کنیم آب های سطحی و بارش های بهاری از طریق کانال ها به سمت رودخانه ها هدایت شود.

او در عین حال گفت: به منظور جلوگیری از آبگرفتگی معابر و خیابان ها، از چندی قبل پمپ هایی در زیرگذرهای شهر تعبیه شده و اخیرا تعداد این پمپ ها افزایش یافته است. البته آبگرفتگی معابر و خیابان ها در اکثر کشورها اتفاق می افتد که این موضوع بستگی به شدت بارش ها دارد.

او افزود: با این حال شهرداری تبریز این امکانات و آمادگی را دارد که حتی با وجود آبگرفتگی معابر، شرایط در عرض حدود یک ساعت به حالت عادی بازگردد و مشکلی از این بابت ایجاد نشود.

ایرج شهین باهر اظهار کرد: خدمات شهری شهرداری تبریز با همکاری مناطق، به شکل منظم وظایف خود را انجام می دهد و همیشه پای کار است و در بحث لایروبی کانال ها تمام تلاش خود را به کار گرفته تا موسم بارش های بهاری بدون ایجاد مشکل و آبگرفتگی معابر سپری شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 8 =