دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
کد خبر59297

سامانه بارشی جدید آخر هفته در آذربایجان‌شرقی فعال می‌شود

تداوم بارش برف در تبریز

معاون توسعه و پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه بارشی نسبتا قوی از اواخر هفته وارد استان می‌شود.

به گزارش شهریار به نقل از ایرنا، محمد اشجعی با اعلام این خبر افزود: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی این سامانه موجب بارش برف، کولاک، بروز پدیده مه و کاهش نسبی دما در سطح استان می شود.

او با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در تمامی شهرهای استان بارش برف روی داده است، اظهار داشت: چاراویماق با ۳.۱ میلی متر بیشترین و مراغه با یک دهم میلی متر کمترین بارش را در سطح استان شاهد بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: هوای استان در ۲۴ ساعت آینده ابری تا نیمه ابری بوده و در برخی نواحی مه آلود با احتمال بارش خفیف برف پیش بینی می شود.

اشجعی، ادامه داد: از اواخر سه شنبه و روز چهارشنبه سامانه بارشی ضعیفی وارد استان می شود که این سامانه موجب بارش برف در برخی نقاط استان می شود.

او گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مراغه با ۵ درجه بالای صفر و ورزقان با ۷ درجه سانتی گراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز در گرمترین زمان صفر و در سردترین زمان ۳ درجه زیر صفر بود.

اشجعی، افزود: دمای فعلی تبریز (ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه) یک درجه سانتی گراد زیر صفر بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه گرمتر شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 13 =