چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
کد خبر59168

معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور مطرح کرد؛
قدردانی از اقدامات شهرداری تبریز در ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی

رضا محبوبی

معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور از اقدامات شهرداری تبریز در ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی این شهر قدردانی کرد.

به گزارش شهریار، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای بین وزارت کشور، استانداری آذربایجان‌شرقی و شهرداری تبریز در راستای اجرای برنامه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه‌نشین شهر تبریز منعقد شد.

رضا محبوبی، معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور در این جلسه از توجه جدی مدیریت ارشد استان و شهرداری تبریز به ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در تبریز قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این استان در حال انجام است.

او به فعالیت دفاتر تسهیل‌گری در شهر تبریز اشاره داشت و گفت: عملکرد چهار دفتر تسهیل‌گری در شهر تبریز می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای سایر دفاتر تسهیل‌گری فعال در کشور باشد.

محبوبی موضوع ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در کشور را یکی از اساسی‌ترین چالش‌های اجتماعی در جامعه دانست.

معاون اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور عنوان کرد: جلسات متعددی با حضور شخص رهبر معظم انقلاب در ارتباط با ساماندهی معضلات اجتماعی برگزار شده و ایشان خواستار اهتمام جدی مسئولان در این زمینه هستند.

او از فعالیت ۱۴۰ موسسه و دفتر تسهیل‌گری در کشور خبر داد و عنوان کرد: این مراکز، ۲۲۰ محله حاشیه‌نشین و در معرض آسیب را با جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر تحت پوشش خدمات خود قرار داده‌اند.

محبوبی استقرار دفاتر تسهیل‌گری در بدنه مدیریت شهری را خواستار شد و عنوان کرد: فعالین این مراکز باید به گونه‌ای باشد که این عزیزان خودشان را کارمند دولت تلقی نکنند و در کنار این موضوع، استانداری‌ها به حمایت خود از دفاتر تسهیل‌گری ادامه دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 9 =