سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
کد خبر59158

در جلسه مشترک شهردار منطقه ۸ با معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی مطرح شد؛
تبیین پروژه های بازآفرینی شهری در منطقه تاریخی فرهنگی تبریز

رحمتی

پروژه های بازآفرینی شهری در منطقه تاریخی فرهنگی تبریز و با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تبیین و بررسی شد.

به گزارش شهریار، جلسه مشترک شهردار منطقه ۸ تبریز با معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد و پیرامون پروژه های بازآفرینی شهری در بافت تاریخی شهر بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه شهردار منطقه ۸ تبریز گفت: شهرداری منطقه ۸ تبریز به دلیل واقع شدن در بافت تاریخی شهر نیازمند تعاملات گسترده با استانداری میباشد بطوری که با تعاملات بین سازمانی  مشکلات پیش روی و دوگانگی های موجود در منطقه  رفع شده و خدمات دهی به نحو احسن در  منطقه تاریخی شهر انجام پذیرد.

در این جلسه مدبر به تشریح پروژه های در حال اجرا و مد نظرآتی منطقه در بافت تاریخی شهر پرداخته و با حضور رحمتی و هیئت همراه پیرامون آن بحث و تبادل نظر شد.

او از بازار تاریخی و خانه های تاریخی تبریز به عناون نگین درخشان حوزه گردشگری تبریز نام برده و از برنامه ریزی شهرداری منطقه ۸ برای استفاده بهینه از این پتانسیل ها در راستای توسعه گردشگری خبر داد. 

مدبر به طراحی چندین بلوک در محلات کم برخوردار و فرسوده منطقه از قبیل گجیل و راسته کوچه و فلسطین اشاره نموده و از بازآفرینی شهری در این مناطق خبر داد.

در ادامه این جلسه رحمتی ضمن اعلام رضایت از اقدامات شهرداری منطقه ۸ در راستای هویت بخشی به منطقه تاریخی شهر، اعلام کرد: شهرداری منطقه ۸ پروژه های بزرگی برای اجرا طراحی کرده است که استانداری آذربایجان شرقی نهایت همکاری را در راستای دستیابی منطقه به اهداف و پروژه های مدنظر به کار خواهد بست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 11 =