پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
کد خبر58043

همزمان با اجرای طرح کشوری «نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز»
کاشت ۱۲ هزار اصله نهال در تفرجگاه عینالی تبریز آغاز شد

درختکاری

همزمان با اجرای طرح کشوری «نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» طی مراسمی با کاشت نمادین نهال، توسعه ۲۰ هکتار جنگلکاری و کاشت ۱۲ هزار نهال در تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز آغاز شد.

به گزارش شهریار، همزمان با اجرای طرح کشوری «نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» طی مراسمی با کاشت نمادین نهال و حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز، رییس نظام مهندسی کشاورزی استان، معاونین جهاد کشاورزی استان، معاونین منابع طبیعی استان، رییس امور اراضی استان، معاون سازمان همیاری شهرداری های استان، مدیر امور آب شهرستان تبریز، رییس یگان حفاظت منابع طبیعی و اراضی استان، مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت از جنگلها و مراتع کشور و سازمان های مردم نهاد، گروه های حامی محیط زیست و جمعی از مردم شریف و شهروندان، مدیرعامل و کارکنان سازمان عون بن علی شهرداری تبریز توسعه ۲۰ هکتار جنگلکاری تفرجگاه کوهستانی عینالی در تبریز آغاز شد.

مدیرعامل سازمان عمران عون بن علی شهرداری تبریز با تقدیر از مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جهت تأمین نهال های مورد نیاز و مشارکت در اجرای این طرح بیان داشت: اجرای طرح‌های کشوری برای درختکاری علاوه بر ترویج فرهنگ منابع طبیعی و توسعه جنگل‌ها تلاشی برای مشارکت و پای کار آوردن مردم و سازمان های مردم نهاد است.

شمس الله فیروزیان ادامه داد: کارگزاران عینالی خوشحال هستند که امروز در کنار شهروندان فهیم تبریز، ورزشکاران، سازمان های مردم نهاد و مسئولین دوستدار طبیعت در اجرای این طرح بزرگ نقش ایفا می کنند.

او با اشاره به ویژگی های توسعه ۲۰ هکتاری جنگلکاری عینالی گفت: با توجه به ضرورت گسترش فضاهای سبز و کمبود منابع آب، در اجرای این طرح و کاشت ۱۲ هزار اصله با نظر کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و سازمان عون بن علی گونه‌های سازگار با شرایط اقلیمی و کم نیاز به آب همچون گز، داغداغان و بنه کاشته می شوند.

مدیر فضای سبز سازمان عون بن علی شهرداری تبریز نیز ضمن تشریح عملکرد این واحد در سال جاری تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۹ هزار اصله نهال و  ۱۰ هزار درختچه و ۸ هزار گلدان انواع گل های دائمی در این تفرجگاه  کاشته شده است  که طرح کاشت ۱۲ هزار اصله نیز از امروز شروع و تا اخر سال ادامه خواهد داشت.

 شفیعی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در این مراسم، با قدردانی از مدیریت و کارکنان سازمان عون بن علی گفت: آنچه که امروز  در  عینالی می بینیم و فضای سبزی که ایجاد شده و به بهترین نحو نگهداری می کنند قابل ستایش و تحسین است.

یاری مدیر امور آب تبریز نیز در این مراسم کاشت نهال با اشاره به مدیریت بهینه آب در نگهداری و توسعه فضای سبز عینالی اظهار داشت: افزایش بهره وری و راندمان آب آبیاری فضای سبز با تغییر روش های دستی و سنتی به روش های مکانیزه و نوین آبیاری تحت فشار در تفرجگاه عینالی ستودنی و قابل تقدیر است  اما با توجه به محدودیت منابع آب استفاده مجدد از پساب شهری می تواند به‌عنوان یکی از راه‌حل‌های مناسب برای تآمین آب مورد نیاز توسعه آتی این تفرجگاه باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 4 =