شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
کد خبر56845

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز:
رینوتکس نمود توانمندی جوانان است/ از نوآوری در حوزه آسفالت استقبال می‌کنیم

هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز گفت: رینوتکس نمود توانمندی جوانان است.

به گزارش شهریار، بابک شریفی با بیان اینکه هرچقدر به جوانان اعتماد شود قدرت ریسک و تصمیم گیری آنها افزایش می یابد، گفت: رینوتکس نمود و زمینه ای برای نشان دادن توانمندی های جوانان است.

بابک شریفی در رابطه با نوآوری در زمینه آسفالت شهری گفت: بحث آسفالت چندان پیچیده نیست و جزو مسائل روتین است اما ما در سازمان عمران تلاش کردیم در این زمینه نوآوری داشته باشیم.

او ادامه داد: در تلاشیم از آسفالت های نوین استفاده کنیم اما به دلیل تازگی این تجربه نیازمند برخی آزمایشات و بررسی ها بعد از استفاده هستیم.

او با اشاره به اینکه نیاز است در استفاده از آسفالت نوین ریسک کنیم، گفت: امسال در بحث آسفالت پلیمری و آسفالت الیافی دو کار پایلوت در سطح شهر تبریز انجام شده اما چون به شکل پایلوت است منتظر بازخورد این کار هستیم.

شریفی با بیان اینکه باید این پایلوت یک دوره یخبندان و اوج گرمایش را تجربه کنند، تصریح کرد: در شهرهای دیگر از این آسفالت ها استفاده شده و جواب داده است اما به دلیل تفاوت های آب و هوایی در شهر تبریز منتظریم که از نتایج آن در تبریزمان هم اطمینان یابیم.

او اظهار کرد: اگر نتایج مثبت باشد با وجود هزینه هایی که برای تولید و استفاده این نوع آسفالت وجود خواهد داشت به دلیل ماندگاری و دوام بالای آن قطعا برای طولانی مدت صرفه جویی در هزینه ها را رقم خواهد زد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: همچنین در رابطه با مصالح سنگی تلاش می کنیم پایه مصالحی که در آسفالت استفاده می کنیم به استانداردها به خصوص نشریه۱۰۱ نزدیک باشد تا دوام آسفالت مان افزایش یابد.

او با بیان اینکه در استان ما پایه مصالح گوناگونی داریم، گفت: مصالح آهکی، سیلیسی، سیلیسی-آهکی از جمله این مصالح هستند ولی چیزی که در نشریه ها هم به آن تاکید شده است استفاده از مصالح آهکی است.

 شریفی افزود: متاسفانه در اطراف شهر مان کم می توان معادنی از رگه های آهکی پیدا کرده و از آن مصالح مورد نیاز برای آسفالت را تولید کنیم اما به صورت پایلوت آن را در چند خیابان تبریز اجرا کردیم و امید داریم که نتایج آن مطلوب باشد.

او با اشاره به اینکه برخی از مردم انتقاد دارند که سایر شهرها دارای آسفالتی با سطح صاف هستند و تبریز آسفالت زبری دارد، گفت: سوای بحث تفاوت های آب و هوایی این مورد مربوط به پایه مصالح اسفالت است.

او ادامه داد: تلاش داریم از مصالحی استفاده کنیم که هم دوام بالاتری داشته باشند و هم به استاندارد ها نزدیک تر شوند تا رضایت شهروندان را کسب کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 9 =