پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
کد خبر55016

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز خبر داد:
اتمام ۸۰ درصد مسقف سازی فاز ۲ گلزار شهدای وادی رحمت

تبریز

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز گفت: ۸۰ درصد طرح مسقف سازی قبور انجام شده که انتظار می رود این طرح تا ۲ ماه آینده به طور کامل پایان یابد.

به گزارش شهریار، احد فلاحی در جلسه مشترک با مدیرکل بنیاد شهید، با اشاره به ضرورت استحکام مسقف سازی بلوک شهدا خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های استحکام بنا و مسقف سازی بلوک شهدا با هدف حفاظت از سیل و حوادث قهریه ضروری بود.

وی همچنین افزود: با اجرای پروژه های مسقف سازی گلزار شهدا، قبور مطهر و یادگاران این عزیزان از باد و باران و برف و تابش مستقیم آفتاب در امان خواهد بود.

فلاحی با یادآوری تفاوت ساختاری و اختلاف ارتفاع موجود در فاز ۲ وادی رحمت تبریز بر لزوم استفاده از سازه های سنگین برای حفاظت از سیل و حوادث طبیعی تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز یادآور شد: پروژه مسقف سازی و ساماندهی فاز یک گلزار شهدای وادی رحمت تبریز با یک هزار و ۲۸۷ نفر شهید پیشتر اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه مسقف سازی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت نیز با هزار و ۱۶۰ شهید در حال اجرا است گفت: به طور کلی ۲ هزار و ۵۳۹ شهید مدافع حرم و دفاع مقدس در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز مدفون هستند.

احد فلاحی با تاکید اینکه مسقف سازی و یکسان سازی قبور مطهر شهدا دو بحث جدا از هم هستند یادآور شد: سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در خصوص یکسان سازی گلزار شهدا مسئولیتی ندارد و این موضوع در حیطه وظایف بنیاد شهید است.

وی ادامه داد: ۵۲ قبر شهید به صورت تک مزار بوده و به صورت متفرقه در بلوک های سطح وادی رحمت تبریز دفن شده اند.

طبق آمار مطرح شده در این جلسه، تعداد ۲۲۶ هزار و ۷۰۶ نفر شهید، ۵۸۳ هزار و ۸۴۵ نفر جانباز و ۴۳ هزار و ۳۱۸ نفر آزاده از مناطق و استان های مختلف کشور تقدیم انقلاب اسلامی شده که حدود ۳.۵ درصد از آمار کشور متعلق به استان آذربایجان شرقی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 11 =