پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
کد خبر55015

اهتمام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز برای گسترش تفریحات همگانی در سطح شهر

قدوسی

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به اهتمام این سازمان برای گسترش تفریحات همگانی در سطح شهر، گفت: شهرداری تبریز در این زمینه امکانات خوبی دارد که می‌توان از آن ها برای برگزاری این برنامه‌ها بهره گرفت.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام والمسلمین حسین قدوسی در برنامه تلویزیونی «تبریزیم» با بیان این مطلب اظهار داشت: در همین راستا همایش بزرگ دوچرخه سواری روز جمعه -۲۱ تیر- برگزار می‌شود که از ساختمان عمارت شهرداری شروع شده و تا ساختمان شهرداری مرکز ادامه می‌یابد.

او با تاکید بر اینکه شعار من از شروع کار در این سمت همواره «برادری درونی، نشاط بیرونی» است، افزود: اجرای برنامه های پیاده روی در دستور کار این سازمان قرار دارد که فقط محدوده مشخصی نیست بلکه قصد داریم تمام مناطق تبریز را وارد این موضوع کنیم.

قدوسی با اشاره به کارکرد مدارس فوتبال شهرداری تبریز، گفت: مدارس فوتبال پتانسیلی بزرگ هستند که هر قدر استقبال بیشتر می‌شود به همان اندازه آمادگی برای پذیرش نیز افزایش پیدا می‌کند.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با قدردانی از شهردار محترم تبریز و مجموعه شورای شهر، تصریح کرد: در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی و ورزشی هر میزان سرمایه اختصاص داده شود جای کار دارد چرا که اینها هزینه نیست و در آینده برآورد آن را شاهد خواهیم بود.

او با بیان اینکه شعار من این است که پارکها باید به دانشگاهها تبدیل شود، گفت: با این شعار قصد داریم پارکها را به دانشگاههای با نشاط تبدیل کنیم. از گروههای هنری و کسانی که می‌توانند برای ایجاد نشاط در جامعه اقدامی انجام دهند دعوت می‌کنم برای کمک به اجرای برنامه‌ها وارد کار شوند. چرا که اسلام دین نشاط است.

حجت الاسلام والمسلمین قدوسی ادامه داد: با وجود اینکه امکانات خوبی داریم و فضای پارکها متفاوت تر از دوران گذشته است با این حال در موضوع فرهنگ و نشاط مشکلات زیادی داریم و در ایجاد نشاط کوتاهی کرده ایم.

او خاطرنشان کرد: به همین سبب قصد داشتیم گامی جدید و قدمی نو در این عرصه برداریم که از آن جمله طرح یادواره امام خمینی (ره)   ویژه دانش آموزان ممتاز تبریز است. ۳۰ سال قبل این طرح در شهرداری تبریز راه اندازی شد. از ثمرات این طرح همین بس که برخی از مدیران کل امروز از نتیجه و بزرگ شده همان طرح هستند.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز ادامه داد: وقتی به سازمان آمدم جای خالی این طرح را احساس کردم و شهردار محترم و شورا بودجه‌ای برای این موضوع اختصاص دادند که با استقبال روبرو شد. این طرح هم اکنون در چهار مدرسه شامل ۲ مدرسه دخترانه و ۲ مدرسه پسرانه با ۶۸۰ دانش آموز در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 2 =