پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
کد خبر54597

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز:
تبریز میزبان چهارمین دوره جشنواره بین المللی هنرهای اسلامی

تبریز

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از برگزاری چهارمین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری هنرهای اسلامی و صنایع‌دستی با حضور ۳۰ کشور اسلامی خبر داد و گفت: این جشنواره با حضور مهمانان و هنرمندان سرشناس کشورهایی از قاره‌های آسیا، اروپا و آفریقا ۲۳ تا ۳۰ خرداد ماه سال جاری برگزار می‎شود.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی با اعلام این خبر اظهار داشت: این جشنواره توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سازمان همکاری کشورهای اسلامی (ارسیکا) با مشارکت شهرداری تبریز برای چهارمین  دوره در تبریز  برگزار می شود.

حمیدی بیان داشت: بیش از ۷۱ هنرمند، استاد و محقق، از ۳۰ کشور اسلامی، با حضور در این رویداد فاخر بین‌المللی، آثار، تجارب و پژوهش‌های مهم خود را در بخش های مختلف تئوری و عملی، ارائه خواهند داد.

وی با اشاره به پیشینه فرهنگی شهر تبریز، عنوان کرد: تبریز از دیرباز، نقش پیش‌رو در اعتلای هنرها و صنایع دستی داشته است؛ شهرداری تبریز مصمم است برای معرفی تبریز در حوزه‏های مختلف و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آن،   احیای هویت دینی، تاثیر در تمدن‌سازی، معرفی مفاخر و مشاهیر شهر نیز تلاش کند و مشارکت در برگزاری این جشنواره نیز در راستای رسیدن به این هدف ارزیابی می‏‌شود.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به ظرفیت‌های مشارکتی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در دوره های  گذشته شاهد هدایت بخش‌های محتوایی جشنواره، توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز بوده‌ایم و امسال نیز مصمم هستیم که با همکاری این دانشگاه و همراهی سایر مجموعه‌های فرهنگی، چهارمین  دوره جشنواره را پربارتر و تاثیرگذارتر از دوره های گذشته، میزبانی کنیم.

حجت الاسلام احمد حمیدی افزود : استقبال ۳۰ کشور اسلامی از این جشنواره نشان از تبدیل شدن تبریز به مرکز هنر های اسلامی جهان ونقش موثر هنر در نزدیک کردن کشورهای اسلامی در شرایط کنونی است.

گفتنی است؛ مراسم افتتاحیه چهارمین دوره از این جشنواره روز پنجشنبه (بیست و سوم خرداد ماه) و مراسم اختتامیه نیز سیام خرداد ماه در دانشگاه هنر اسلامی تبریز  با حضور ۷۱ هنرمند مطرح جهان  از ۳۰ کشور خارجی توسط  دانشگاه هنر اسلامی تبریز با مشارکت شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 3 =