دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
کد خبر54159

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی تبریز:
رشادت آتش‌نشانان مانع رخ دادن یک فاجعه بزرگ شد/ تاکسی‌ها کمبود مسافر دارند

یکصد و بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی تبریز

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی تبریز گفت: رشادت آتش نشانان در مهار آتش سوزی بازار تبریز از رخ دادن یک فاجعه بزرگ جلوگیری کرد.

به گزارش شهریار، فریدون بابایی اقدم با بیان اینکه آتش سوزی بازار یک تلنگر جدی برای شهر تبریز بود، اظهار کرد: شهر تبریز مستعد حوادثی چون زلزله است و اکنون که شرایط آرامی قرار دارد، باید این موضوع مدیریت شود که در این خصوص شورا نقشی محوری دارد.

وی با اشاره به اینکه آتش سوزی بازار تبریز در قیاس با دیگر حوادث یک تهدید ساده بود، ادامه داد: در آتش سوزی اخیر بازار تبریز اگر رشادت های آتش نشانان نبود، اکنون بازار تبریز هم وجود نداشت. بزرگترین کار آتش نشانان در این حادثه، مهار آتش بود تا به دیگر سراها سرایت نکند. اگر این کار با جان و دل انجام نمی شد، اکنون به فاجعه بزرگی تبدیل شده بود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی تبریز با تقدیر از تلاش های شهردار و عوامل سازمان آتش نشانی در این حادثه، عنوان کرد: بیش از پنج هزار ۵۰۰ مغازه در بازار تبریز وجود دارد که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ایمنی آن باید حساسیت داشته باشد. فضای بازار تبریز با کمترین هزینه می تواند ایمن سازی شود.

وی افزود: متاسفانه رسانه ملی نیز در پوشش این حادثه کوتاهی کرد و انگار نه انگار که چنین اتفاقی در تبریز رخ داده است. رسانه ملی باید بیشتر از این در آتش سوزی بازار تبریز نقش ایفا می کرد و فقط به یک گزارش ارسالی اکتفا نمی کرد.

بابایی اقدم همچنین در خصوص موضوع افزایش کرایه تاکسی ها، گفت: نامه افزایش کرایه تاکسی ها از فرمانداری به شورا برگشت داده شده و دلیل آن نیز این است که کرایه ها باید نسبت به سال گذشته افزایش می یافت. این در حالی بوده که بعضی کرایه تاکسی ها افزایش صد درصدی داشته است.

وی ادامه داد: تاکسی ها مشکلاتی غیر از بحث کرایه دارند، آنها به دلیل فعالیت تاکسی های اینترنتی، کمبود مسافر دارند و باید به این موضوع نیز توجه شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =