پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
کد خبر54094

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز:
آتش‌سوزی «سرای دو دری» بازار تاریخی تبریز با تلاش آتش‌نشانان اطفاء شد

مهار آتش سوزی بزرگ در بازار  توسط آتش نشانان فداکار

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: آتش سوزی سرای دو دری(ایکی قاپولی لار) بازار تاریخی تبریز با تلاش ایثارگرانه آتش نشانان در کمتر از پنج ساعت اطفاء شد.

به گزارش  شهریار به نقل از امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، محمد قلیزاده با اعلام این خبر اظهار داشت: حوالی ساعت  ۲۲:۱۵  دقیقه چهارشنبه - ۱۸ اردیبهشت ماه - با گزارش مشاهده دود و آتش از بام بازار تبریز از سوی شهروندان به سامانه ۱۲۵، آتش نشانان به محل حادثه اعزام و به اجرای عملیات اطفاء حریق پرداختند.

قلیزاده افزود: تیم‌های عملیاتی بلافاصله پس از حضور در محل حادثه و مشاهده دود و آتش شدید ضمن تقسیم بندی گروهای عملیاتی به تیم های مهار، کنترل و اطفاء به اجرای عملیات اطفاء حریق این حادثه پرداختند.

وی ادامه داد: تیم‌های عملیاتی با استقرار در پشت بام و اطراف محل، آتش سوزی را تحت کنترل قرار داده و از سرایت آن به سرای های همجوار پیشگیری کردند. تیم های دیگر نیز ضمن رعایت همین اصول عملیاتی، عملیات اطفاء را به سرعت و ایثارگرانه در پیش گرفتند که خوشبختانه پس از حدود ۵ ساعت تلاش مداوم، این آتش سوزی به مرحله اطفاء کامل رسید.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز وجود دود غلیظ، حرارت شدید و تجمع مردم و بازاریان در داخل بازار تبریز را از جمله مشکلات عملیات اطفائی این حادثه عنوان کرد و از شهروندان در خواست کرد: به هنگام بروز حوادث این چنین، مسیر و محل را برای تیم های عملیاتی ترک کنند تا تیم های امدادی به سهولت بتوانند به تسریع عملیاتی بپردازند.

قلیزاده افزود: خوشبختانه آسیب و صدمات جدی به آتش نشانان وارد نشده و تنها تعدادی دچار دودزدگی و آسیب های جزئی شده بودند که تحت درمان قرار گرفتند.

وی یادآور شد: دلیل وقوع این حادثه و میزان خسارات وارده به مغازه ها، از سوی کارشناسان سازمان در دست بررسی است و متعاقبا اعلام می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز همچنین به وقوع حریق مشابه در بازار ایکی قاپولی  در ۱۳ آبان ۱۳۸۸ اشاره کرد و افزود: تیم های عملیاتی در عملیات اطفاء حریق رشادت و جان فشانی ویژه ای از خود نشان داده و همین حادثه که ۱۰ سال پیش رخ داده و در حدود ۲ روز به طول انجامیده بود، امروز  در ۵ ساعت به طور کامل اطفاء کردند.

وی در پایان از حضور امام جمعه محبوب تبریز، استاندار، فرماندار و شهردار کلانشهر تبریز، معاون خدمات شهری و اجرای شهرداری تبریز، شهردار منطقه ۳، مدیر بحران شهرداری، مدیر بحران استانداری، پیگیری و حمایت های اعضای شورای اسلامی شهر تبریز و  همکاری صمیمانه و خودجوش آتش نشانان شهرستان ها، ارگان ها، نیروهای انتظامی، هلال احمر، اورژانس و سایر نیروهای حاضر در محل قدردانی کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 0 =